Strach przed podejściem

Strach przed podejściem do dziewczyny ? czyli jak przezwyciężyć lęk przed pięknymi kobietami?

Strach przed podejściem do dziewczyny ? czyli jak przezwyciężyć lęk przed pięknymi kobietami?

Strach przed podejściem do dziewczyny jest jednym z największych problemów z jakim borykają się osoby rozpoczynające swoja przygodę z uwodzeniem kobiet. U jednych ten problem stanowi tylko małą i łatwą do pokonania przeszkodę, dla innych jest to natomiast bariera której w żaden sposób nie są w stanie pokonać.

Skąd się w ogóle bierze ten strach przed odrzuceniem?

Na pewno nie raz Ci się zdarzyło że rozpoczynając nową pracę, podejmując się jakiegoś zadania lub porywając się na coś ekstremalnego odczuwałeś strach z tym związany.

Ludzie zazwyczaj boją się tego co nieznane i jest to coś zupełnie naturalnego. Co natomiast się dzieje kiedy człowiek wykonuje daną czynność wielokrotnie, lub zaczyna przebywać w danym miejscu coraz więcej czasu? Najzwyczajniej zaczyna się do tego przyzwyczajać.  Staje się to dla niego czymś zupełnie normalnym, przestaje się o wszystko pytać, zaczyna samodzielnie podejmować decyzję, nabiera coraz większej pewności siebie i czuje się z tym coraz bardziej komfortowo.

Są oczywiście sytuacje w których człowiek za każdym razem odczuwa strach i adrenalinę (sporty ekstremalne, wystąpienia publiczne, uwodzenie kobiet :) ). W tego typu sytuacjach człowiek jednak dokładnie zdaje sobie sprawę z istnienia tego zjawiska i mimo odczuwania uczucia strachu w żaden sposób on go nie blokuje.

Czemu jednak mężczyźni odczuwają lęk przed pięknymi kobietami?

Praktycznie od zawsze znajomi, rodzina, telewizja, gazety…. wmawiają ludziom że swojej partnerki/partnera nie powinno się szukać. Wcześniej czy później ona sama się znajdzie, gdzieś w klubie, na imprezie u znajomych lub  na zajęciach grupowych z gancarstwa :)

O ile dany mężczyzna ma sporo znajomych którzy często imprezują (i stwarzają tym samym sytuacje sprzyjające nawiązywaniu nowych kontaktów), o tyle osoby samotne spędzające większość swojego czasu w pracy czy w domu, mają bardzo nikłe szanse na to że przez przypadek poznają swoją upragnioną kobietę.

Całe to cierpliwe oczekiwanie na swoją wielką miłość powoduje, że mężczyźni nawet w wieku 40+ nie mają pojęcia jak można nawiązać znajomość z zupełnie obcą kobietą. Nigdy wcześniej tego nie robili,  wszyscy dookoła przez całe życie nakazywali jedynie siedzieć cicho i cierpliwie czekać, naturalną więc rzeczą jest fakt, że jest to dla  dla nich coś zupełnie nowego czego się po prostu obawiają.

Jak zatem przezwyciężyć strach przed dziewczynami?

Aby tego dokonać musisz przekonać swój umysł do tego, że poznawanie nowych kobiet nie jest wcale niczym strasznym. Nie jest to nic złego, nic Ci za to nie grozi, a te wszystkie bzdury które ludzie w kółko powtarzają są najzwyczajniej wyssane z palca.

To jak teraz przekonać swój umysł?

Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście zastosowanie ich jak najwięcej.

  1. Można w świadomy sposób pracować nad swoją podświadomością. Wymaga to wiedzy na temat funkcjonowania naszego umysły, więc niezbędne będzie głębsze zainteresowanie się tym tematyką.
  2. Dla osób które nie chcą niczego czytać, słuchać ani interesować się tym w jaki sposób oni funkcjonują, nie pozostaje nic innego jak tylko konsekwentnie praktykować i obserwować uzyskane przez nich wyniki. Kiedy dany mężczyzna wielokrotnie podchodząc do kobiet cały czas widzi ich negatywne reakcje, aż za którymś razem udaje mu się umówić z daną kobietą, to na własnej skórze przekonuje się o tym że jest to jednak możliwe. Jeżeli udało mu się to raz, to ma ochotę zrobić to po raz kolejny. Kiedy udało mu się zrobić to już kilka razy, to doskonale już wie że może to powtórzyć dowolna ilość razy.

Przez tego typu doświadczenia człowiek kształtuje swoje nowe przekonania. Natomiast jego nowe przekonania niszczą wszystkie dotychczasowe błędne myśli, których człowiek nigdy nie miał okazji osobiście sprawdzić w praktyce.

Co zrobić jeżeli nieustannie męczy nas strach przed podejściem do dziewczyny i nie możemy się przełamać aby praktykować?

W tego typu przypadkach nie pozostaje nic innego jak tylko wybrać jedną z dwóch opcji:

  • zabrać ze sobą kumpla który będzie nas nieustannie motywował (ewentualnie kopnie w dupę ja będzie taka potrzeba :) )
  • Zapisać się na kurs uwodzenia kobiet, podczas którego wraz z trenerem (lub trenerem i innymi kursantami) będziesz intensywnie pracował nad rzeczami, do których sam normalnie byś się z pewnością nie przełamał.

Czy to rzeczywiście pozwoli Ci całkowicie pokonać lęk przed kobietami?

Oczywiście że nie. Strach przed kobietami może pojawiać się bardzo często, lecz nie będzie to już starach który powoduje brak działania. Mimo że często będzie pojawiać się uczucie strachu i zdenerwowania to jednak mając odpowiednie dowody na podstawie wcześniejszych doświadczeń z kobietami, uczucie to nie będzie już stawało na Twojej drodze w kierunku poznania nowej atrakcyjnej kobiety.

Sporo osób szuka magicznego środka dzięki któremu już zawsze będą wiedzieli jak przestać się bać? Tak jak to na przykład bywa w przypadku motywacji, na jednych działa coś lepiej a na innych trochę gorzej. Ciągła praktyka pozwala indywidualnie dopasować rożnego rodzaju techniki do swoich potrzeb. Jeżeli natomiast nie masz kompletnie żadnych doświadczeń ani praktyki odnośnie uwodzenia kobiet to nie myśl sobie że zaledwie po przeczytaniu kilku wskazówek uda Ci się zastąpić negatywne przekonania, które społeczeństwo wbijało Ci do głowy przez te wszystkie lata.

1 Odpowiedź

  1. Bartek

    Lęk przed odrzuceniem chyba ma swoje zródło w przeszłośći np. wykluczony osobnik ze stada miał mniejsze szanse na przetrwanie inna sprawa rodzice nas uczą gdy dorastamy – nie podchodz do obcych ( unikanie zagrożenia ). Z mojego doświadczenia – gdy 1 raz miałem podejść do kobiety w klubie myślałem że dostane zawału ale mimo tego szedłem choć serce waliło mi jak cholera.. , gdy był jakiś sukces cieszyłem się ( jestem zajebisty ) ale były dni gdzie nic mi nie wychodziło wtedy nastrój się pogarszał.. co rzutowało na moją samoocenę natomiast teraz po tylu odrzuceniach mam w d… czy kobieta nazwie mnie ch.. em , czy mnie odepchnie w chamski sposób nie myślę wtedy zle o sobie ale o tym że to ona nie umie się zachować i bardzo szybko o tym zapominam i odrazu szukam innego celu. Preferuje naturalne podejscia bez sztucznych tekstów gotowców itd. wiele razy się przekonałem że nie chodzi dokładnie o to co jej powiesz ale czym emanujesz pewność siebie + pozytywna energia bycie spójnym czyli autentycznym (prawdziwym).

Zostaw komentarz

More in Inner game
Problem z odpowiednim stanem emocjonalnym.

Jednym z największych problemow z jakim borykają się mężczyźni którzy zaczynają poznawać kobiety w ciągu dnia lub w klubie, jest ich odpowiedni stan emocjonalny jaki muszą oni nabrać aby kobiety dobrze na nich reagowały. Niby wszyscy doskonale wiedzą co jest istotne a co nie. Niby wszyscy dokładnie wiedzą jakie powinni mieć nastawienie i przekonania odnośnie... Czytaj Więcej

Close
Powered By Continuous Engagement Plugin