Lepiej dzwonić

Czy pisać smsy do dziewczyn?
jak poznać dziewczyne przez internet - artykuł

Sms do dziewczyny czy rozmowa z dziewczyną?

Bardzo dawno temu miałem takie przekonanie, że facet powinien zawsze dzwonić do kobiety i nie powinien bawić się w żadne pisanie sms, wiadomości i innego tego typu rzeczy. Dzwonisz, zdecydowanie prowadzisz rozmowę i kierujesz sprawy tam gdzie tego chcesz.

Przeważnie tak jest, że rozmowa z dziewczyną bardzo gadatliwą z reguły przebiega gładko i przyjemnie. Problem pojawia się natomiast wtedy, kiedy dziewczyna na początku nie jest zbyt rozmowna. Na pewno miałeś w swoim życiu sytuacje, kiedy dzwonisz do kobiety a na większość Twoich pytań słyszysz jedynie krótkie i zwięzłe odpowiedzi. Kobieta nie wie co powiedzieć, nie wie o co zapytać, a ogólnie rzecz biorąc w jej życiu nic ciekawego się nie dzieje.

Ostatnio czytałem krótki artykuł, w którym to autor twierdził że podczas rozmowy przez telefon, fajnie można wywrzeć presje na kobiecie. Wspominając o spotkaniu dziewczyna nie ma czasu na wymyślanie wymówek, wiec przyparta do muru podejmuje szybko decyzję i umawia się z Tobą w na konkretny dzień i godzinę.

Z jednej strony jest w tym sporo racji, z drugiej jednak strony zastanawiam się nad jednym:

Czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie, aby przekonywać w ten sposób dziewczynę i rozbijać jej wszystkie wymówki?

Z własnych doświadczeń wiem, że o wiele lepszym sposobem jest tak poprowadzić rozmowę smsową, aby ona sama czekała na to kiedy zaproponujesz jej spotkanie i będzie mogła się  na to zgodzić :) Możesz mi wierzyć lub nie, ale można tak fajnie napisać sms dla dziewczyny, że za ledwie po kilku wiadomościach przeczytasz zdanie: Nie wiem jak to zrobiłeś, ale chcę się z Tobą zobaczyć? :)

Kiedyś połączenia telefoniczne do kobiet były dla mnie podstawową formą komunikacji. Z czasem jednak coraz częściej zauważałem że kobiety o wiele bardziej  preferują pisanie sms, a za rozmową telefoniczną raczej nie przypadają.  Może się teraz zdziwisz czytając to co napiszę, ale faktem jest to, że przechodząc głównie  na sms do dziewczyn odnosiłem dużo lepsze i szybsze efekty.

Co jest tego przyczyną?

Już podaję:

 • Kobiety mogą odpisywać na smsy praktycznie w każdej sytuacji (potajemnie w pracy, przy znajomych, w domu wśród lokatorów itp.)
 • Kobiety uwielbiają pisać smsy! Oczywiście z koleżankami pewnie wolą pogadać przez telefon, jednak z facetem wolą o wiele bardziej pisać krótkie wiadomości tekstowe.
 • Mimo że kobieta może być nieśmiała i mało rozmowna przez telefon, to pisząc smsy wcale po niej tego nie widać :)
 • Kobiety lubią niewiadome. Dziewczyna odpisuje Ci na smsa i już się zastanawia kiedy jej odpiszesz i co będzie w sobie kryła ta wiadomość (oczywiście mam na myśli kobiety które już są Tobą w jakimś stopniu zainteresowane).
 • Smsy BARDZO pobudzają kobiecą wyobraźnie. Możesz jej pisać bardzo seksualne rzeczy, a ona z przyjemnością podłapuje temat, lub nawet sama go rozpoczyna pisząc do Ciebie dwuznaczne określenia.
 • Smsy działają podobnie jak czytanie książek. Możesz do niej pisać zamieszczając dużo opisowych zdań, a jej wyobraźnia zacznie być bardzo intensywnie pobudzona.
 • Rozmawiając przez telefon ona może wyczuć Twoje zmieszanie, brak pomysłu na rozmowę lub zdenerwowanie. W smsach ona raczej tego nie jest w stanie wyłapać.
 • Dzwoniąc do niej szybko kończą Ci się tematy (no chyba że jesteś niezłą gadułą i możesz nawijać godzinami o wszystkim i o niczym. Pisząc smsy wysyłacie sobie jedynie krótkie zdania, więc nie ma z tym większego problemu.
 • Pisząc wiadomości macie czas na odpowiedź. Przez telefon w wielu sytuacjach możesz usłyszeć od niej słowa ?Nie wiem?. Pisząc smsy ona ma czas żeby coś wymyślać i odpowiedzieć Ci w bardziej kreatywny sposób :)
 • Kobiety NIE KASUJĄ smsów! Możesz wysłać jej jakieś fajne wiadomości, a ona będzie do nich wracać czytając ponownie to co napisałeś.
 • Rano albo wieczorem może być niewyspana, lub zmęczona i nie mieć ochoty na żadne rozmowy telefoniczne. Pisząc nawet jednego smsa rano wprowadzisz ją w miły nastrój, co spowoduję że będzie ona wracać do Ciebie myślami w ciągu dnia. Pisząc sms na dobranoc do dziewczyny sprawisz że będzie zasypiać myśląc o Tobie.

Pewnie mógłbym wymienić jeszcze sporo zalet komunikacji z kobieta za pośrednictwem smsów, ale myślę że te wymienione przykłady wystarczająco uzmysłowią Ci skutecznie potrafią one działać.

Czytając to wszystko możesz jeszcze zacząć się zastanawiać:

JAK CZĘSTO PISAĆ DO DZIEWCZYNY I JAK PISAĆ Z DZIEWCZYNĄ?

Przyjmij prostą zasadę:

 • jeżeli kobieta wysyła Ci 1,2 smsy, to nie zasypuj jej skrzynkę pocztową wysyłając 15!
 • Jeżeli kobieta wysyła Ci sms-na 3 zdania, to nie pisz wypracowania na 4 strony.
 • Jeżeli dziewczyna nie odpisuje na sms przez kilka godzin, to Ty też się nie spiesz z odpowiedzią i nie rzucaj się na telefon aby odpisać jej w kilka sekund zaraz po otrzymaniu jej wiadomości.

Oczywiście jeżeli piszesz z dziewczyną jednym ciągiem, to możesz odejść trochę od tych zasad i wysyłać jej bardziej złożone wiadomości, aby poruszyć jej wyobraźnie i malować różnego rodzaju obrazy w jej głowie.

Ważne jednak aby na samym początku tej znajomości kobieta widziała że masz też wiele innych ciekawych zajęć, a nie tylko siedzenie z telefonem w ręku i czekanie na jej smsy.

Na zakończenie dodam jeszcze tylko jedno. To że mi bardzo przypadła do gustu komunikacja przez smsy i zawdzięczam jej bardzo dobre efekty, to wcale nie znaczy że krytykuję i odciągam Cię od rozmów telefonicznych! Jeżeli pisanie Cię denerwuje, świetnie się czujesz podczas rozmowy z kobietą i widzisz że one bardzo chętnie na to przystają, to jak najbardziej się tego trzymaj.

Najważniejsze nie jest to na jaki sposób komunikacji się zdecydujesz, tylko to jak dobre rezultaty z kobietami będziesz dzięki nim uzyskiwał.

Swoją drogą to chętnie się dowiem jakie Ty widzisz plusy i minusy w dzwonieniu lub telefonowaniu do dziewczyn. Zapraszam więc do podania według Ciebie ich zalet i wad w komentarzu pod artykułem.

Zostaw komentarz